2015-07-22 Comments are off admin

Дотримання законодавства про обробку та захист персональних даних

12356888_1657549631166547_9195054483266850816_o

Львівський центр міжнародного права та прав людини з серпня 2015 року реалізовує проект «Покращення ситуації в сфері захисту персональних даних та розвиток інформаційного суспільства на заході України шляхом впровадження європейських стандартів у процес захисту персональних даних у публічно-правовій та приватно-правовій сферах». Проект реалізується в рамках Спільного проекту Європейського Союзу та Ради Європи «Зміцнення інформаційного суспільства в Україні» за співпраці з департаментом із захисту персональних даних Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради з прав людини та Львівською обласною державною адміністрацією.

Цей проект реалізовується по двох основних напрямках: в приватно-правовій сфері відбувається дослідження стану дотримання законодавства та обробки персональних даних володільцями та розпорядниками персональних даних у сфері цільового маркетингу. В рамках дослідження відбувається моніторинг комунікації володільців та розпорядників із суб’єктами, персональні дані яких вони обробляють, а також інформації про обробку, яку вони повідомляють суб’єктам на підставі Закону України «Про захист персональних даних».

В публічно-правовій сфері експерти Центру здійснюють моніторинг дотримання законодавства України щодо захисту та обробки персональних даних у Львівській обласній державній адміністрації. Моніторинг проводиться шляхом проведення зустрічей із відповідальними працівниками підрозділів ОДА та аналізу офіційних положень про підрозділи, де визначені їх функції в сфері захисту персональних даних.

За підсумками реалізації проекту запланована підготовка звітів про підсумки проекту в обох сферах, де буде дана оцінку стану дотримання законодавства України в обох цих сферах та сформульовані рекомендації щодо покращення виконання законодавчих норм. Також до кінця року передбачається підготовка та публікація низки інформаційних матеріалів на цю тему. Очікується, що реалізація проекту сприятиме подальшій імплементації міжнародних та європейських стандартів захисту персональних даних в Україні.

Найближчим часом експерти Центру планують продовжувати співпрацю з міжнародними грантодавцями та здійснювати реалізацію проектів у низці інших сфер, які стосуватимуться актуальних питань пов’язаних із міжнародним правом та правами людини.