Відбулася Відкрита лекція проф. Т. Д. Гранта

26 травня, в конференц-залі факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася відкрита лекція професора права Кембриджського університету Томаса Д. ГРАНТА. Тематикою лекції стало “Вирішення територіальних спорів в міжнародному праві: виклики та ризики». Захід було організовано кафедрою європейського права ЛНУ ім. І. Франка спільно з Львівським центром міжнародного права та прав людини в рамках візиту професора Томаса Д. Гранта до України.
Захід відкрили своїми вступними словами директор Львівського центру міжнародного права та прав людини Володимир Лисик та доцент кафедри європейського права Оксана Головко-Гавришева. Обоє відзначили актуальність заявленої теми лекції та важливість спілкування студентів та викладачів університету із представниками провідних вищих шкіл світу.
В своїй лекції, професор Грант проаналізував існуючий статус-кво із територіальними спорами в світі, та відзначив, що проблеми, з якими стикається Україна не є чимось винятковим. Він проаналізував історичний розвиток правового регулювання відносин з приводу території в сучасному міжнародному праві протягом ХХ ст. Вчений підкреслив важливість інститут вирішення територіальних спорів в сучасному міжнародному праві. На його думку, у випадку відсутності цього інституту, збройні конфлікти з питань території стали б буденністю для сучасних міжнародних відносин.
Слід зазначити, що це вже став другий захід, пов’язаний із виступом відомого юриста-міжнародника в стінах Львівського університету, партнером якого виступає Львівський центр міжнародного права та прав людини. Нагадаємо, що 30 квітня, з лекцію в Дзеркальній залі ЛНУ ім. І. Франка на тему «Крим та міжнародне право», виступив професор Університетського коледжу Лондона Філіп Сендс.

 11313033_1597750800479764_3974453379598947799_o

About Author

Connect with Me: