Відбувся Міжнародний семінар тренінг з міжнародного гуманітарного права

14-15 червня у Львові відбувся Міжнародний семінар-тренінг “Міжнародне гуманітарне право та виклики пов’язані з веденням військових дій в населених пунктах: український досвід та уроки”, який проводився Львівським центром міжнародного права та прав людини спільно з Міжнародним Комітетом Червоного Хреста за співпраці з Центром верховенства права Українського Католицького Університету.

Загалом у семінарі взяли участь близько 30 учасників із України, Канади, Італії та інших країн, які представляли академічні кола, міжнародні та неурядові організації, юридичну практику тощо.

Відкриваючи Семінар, відомий український юрист-міжнародник та один із кращих вітчизняних вчених у царині міжнародного гуманітарного права проф. Василь Репецький зазначив на важливості таких заходів та необхідності подальшого налагодження діалогу з цього приводу між академічним середовищем та практиками, у тому числі військовослужбовцями. Своєю чергою, юридичний радник Київської делегації Міжнародного комітету Червоного Хреста Ян Рьомер підкреслив актуальність обраної тематики, зокрема в контексті подій на Донбасі. Директор Львівського центру міжнародного права та прав людини Володимир Лисик подякував учасникам та запрошеним експертам за згоду взяти участь у Семінарі та висловив надію на його успішне проведення.

Протягом першого дня Семінару відбулися дві лекції відомого європейського експерта проф. Ельжбети Мікос-Скузи (Варшавський університет, Польща), присвячені питанням розрізнення між військовими та цивільними об’єктами в умовах ведення військових дій у населених пунктах, а також правового регулювання облог. Представники МКЧХ Ян Рьомер та Христина Нечаєва розповіли про окремі аспекти практичного застосування норм міжнародного гуманітарного права в умовах війни в населених пунктах, а представник Збройних Сил України полковник юстиції Йосип Матлай розповів про досвід ЗСУ з виконання правових вимог при веденні військових дій на Донбасі.

Наступного дня відбулася практична частина Семінару: учасники працювали в робочих групах, в яких обговорювали проблеми, що виникають при правовому регулюванні окремих аспектів ведення військових дій у населених пунктах і вели пошук відповідей на ці виклики. Результати роботи груп були представлені та обговорені усіма учасниками. Завершився Семінар панельною дискусією щодо актуальних питань поширення знань із міжнародного гуманітарного права щодо ведення військових дій у населених пунктах, в якій взяли участь Ян Рьомер та проф. Е. Мікос-Скуза, а також українські експерти Оксана Сенаторова (Харків), Антон Кориневич (Київ), Дмитро Коваль (Одеса) та Тарас Цимбрівський (Львів).

Цей Семінар став найбільшим до цього часу заходом Львівського центру міжнародного права та прав людини. Закриваючи захід, співзасновник та член Правління Центру Іван Городиський зазначив, що Семінар планується зробити регулярним заходом та вже найближчим часом розпочати підготовку до проведення наступного.

dsc_3625 dsc_3657 dsc_3669 dsc_3811 dsc_3912

 

About Author

Connect with Me: